نازل چیست؟

نازل چیست؟ قیمت نازل پمپ بنزین- نازل بنزین آیله- نازل سوخت کشتی، نازل آب و روغن- نازل ادبلو را از ما بخواهید. نازل وسیله ای است که برای کنترل جهت یا خصوصیات یک جریان سیال (به ویژه برای افزایش سرعت) در هنگام خارج شدن (یا وارد شدن) یک محفظه یا لوله محصور است. نازل اغلب لوله یا لوله ای از سطح مقطع مختلف است. و می توان از آن برای هدایت یا اصلاح جریان سیال (مایع یا گاز) استفاده کرد.

نازل دیزل حتی بزرگتر از نازل های سرب است. بنابراین هرگز در مخزن بنزین اکثر خودروها جای نمی گیرد.

نازل چیست؟ قیمت نازل پمپ بنزین- نازل بنزین آیله- نازل سوخت کشتی، نازل آب و روغن- نازل ادبلو

مانند نفت ، سوخت دیزل مانند بنزین تبخیر نمی شود. به علاوه ، سوخت دیزل سنگین تر است. گالن دیزل تقریباً یک پوند سنگین تر از یک گالن بنزین است.

از آنجا که حرکت در جریان محافظت می شود. نیرویی برای متوقف کردن آن همان خواهد بود که نازل وجود داشته باشد یا خیر. اما از آنجا که نازلها جریان را با مقطع کوچکتر تولید می کند. نیرو بر روی ناحیه ای کوچکتر اعمال می شود و بنابراین “فشار “بالاتر است. قیمت نازل پمپ بنزین چند است؟

عملکرد نازل سوخت

نازل (Nozzle) پمپ بنزین می­‌تواند با استفاده از تجهیزاتی که روی آن نصب می­‌شود. عملکرد­های کنترلی دیگری نیز داشته باشد. برای مثال نازل می­‌تواند مجهز به مکانیزمی باشد. که تا وقتی نازل درون لوله پرکننده باک قرار نگرفته است، اجازه عبور سوخت ندارد. یا بعضی از نازل­‌ها به سنسور فشار مجهز است. که تا زمانی که سیستم سوخت رسان به فشار مناسب نرسیده اجازه عبور سوخت از نازل داده نمی­‌شود.

دو مورد آخر تابع‌­های کنترلی که در بالا ارائه شده­‌اند کاملا اتوماتیک انجام می­‌شوند. نیازی به دخالت اپراتور ندارند. زمانی که نازل بسته است سوخت فقط در قسمت­هایی از پمپ مکش جریان دارد و شیر خروجی نازل است که جریان سوخت را در کل سیستم انتقال سوخت بر قرار می‌کند. این شیر مقدار دبی سوخت خارج شده از نازل را نیز باید تنظیم کند. بنابراین باید بازه‌­ی باز شدن آن پیوسته باشد.

همچنین دیسپنسر­های مورد استفاده در جایگاه‌­های سوخت باید به دستگاه قطع کن خودکار که از پرشدن بیش از اندازه باک جلوگیری می­‌کند، مجهز شوند. استفاده از این شیر­ها احتمال سر ریز شدن باک و ریختن سوخت بر بروی زمین که بسیار خطرناک بوده را کاهش می‌­دهند. برای اینکه مشخص شود نازل چیست با ما همراه باشید.

نازل چیست؟ قیمت نازل پمپ بنزین- نازل بنزین آیله- نازل سوخت کشتی، نازل آب و روغن- نازل ادبلو

مشخصات فنی ویژگی های نازل بنزین و گازوئیل اتوماتیک

 • سایز 3/4 اینچ یا 1 اینچ
 • دارای گواهینامه ISO
 • دبی (میزان خروجی سوخت) : ۴۵ لیتر در دقیقه برای بنزین و 90 لیتر بر دقیقه برای گازوئیل
 • فشار کاری : ۰٫۱۸Mpa
 • لوله نازل قابل تعویض : به آسانی با باز کردن یک پیچ لوله نازل جدا شده و قابل تعویض می باشد.
 • بدنه آلومینیومی ساده : وزن سبک و سهولت کار کرد نازل ، ظاهری جذاب و مناسب ارائه می دهد.
 • فرآیند انتخابی ریخته گری بدنه : با تکنیک ریخته گری فشار بالا می توان شکل گیری کف بنزین و ایجاد الکتریسیته ساکن را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
 • ضامن باز نگهدارنده جریان : کنترل میزان جریان سوخت توسط مشتری با استفاده از ضامن قفل کننده جریان سوخت نازل برای سهولت سوخت گیری.
 • پوشش عایق : پوشش PVC در رنگهای مختلف محافظت کننده از نازل بنزین و گازوئیل اتوماتیک مدل AC-11A، وسیله نقلیه و دست استفاده کننده است.

نازل ها در سایز های مختلفی وجود دارند:

نازل چیست؟ قیمت نازل پمپ بنزین- نازل بنزین آیله- نازل سوخت کشتی، نازل آب و روغن- نازل ادبلو

نازل ها در برندهای پی یو سی ، جسپپاسا، آیله، الافلکس، ZYQ و ZVA در شرکت موجود می باشند.

انواع نازل:

 1. نازل های گازوئیل
 2. نازل های بنزین
 3. نازل های Adblue
 4. نازل کهاب
 5. نازل دبی بالا
 6. نازل سوخت کشتی
 7. نازل سوخت هواپیما JP4
 8. نازل ادبلو
 9. نازل آب و روغن
1. نازل سوخت گازوئیل

دیزل نازل وسیله سوخت رسانی است که برای توزیع سوخت دیزل استفاده می شود. سوخت دیزل در یک مخزن سوخت زیرزمینی جداگانه نسبت به سایر مخلوط ها قرار دارد. نازل های دیزل بخشی از پمپ بنزین هستند. که به طور گسترده در صنعت نفت خام استفاده می شود.

درک تفاوت بین بنزین و گازوئیل شامل بررسی نازل های پمپ سوخت نیز می شود. به عنوان مثال، قطر نازل پمپ دیزل کمی بزرگتر از نازل گاز است، که از اضافه کردن تصادفی سوخت دیزل به خودروهای گازسوز جلوگیری می کند.

نازل پمپ دیزل بزرگتر از بسیاری از گردن های پرکننده بنزین است، بنابراین واقعاً مناسب نیست. این باعث می‌شود که مصرف سوخت نادرست در خودروهای بنزینی بسیار کمتر از بنزین در خودروهای دیزلی باشد. بعلاوه، وجود دیزل برای یک موتور بنزینی بد نیست، بنابراین معمولاً آسیب زیادی نمی بیند.

اندازه نازل سوخت 1 اینچ NPT، اندازه خروجی 1-3/16 اینچ است. شما می توانید سرعت بالا را در این نازل داشته باشید. می توان آن را به طور گسترده در دیزل، بنزین، سوخت و غیره استفاده کرد.

نازل چیست؟ قیمت نازل پمپ بنزین- نازل بنزین آیله- نازل سوخت کشتی، نازل آب و روغن- نازل ادبلو

2.نازل سوخت بنزین آیله

یک نازل پمپ بنزین همه چیز در مورد خلاء و فشار است. هر نازل دارای یک سوراخ در نزدیکی بالا است. که در نهایت، گاز آن را با رسیدن به سطح پر شدن مناسب، می پوشاند. این جریان هوا به نازل را قطع می کند. و باعث می شود که با بسته شدن دیافراگم به طور خودکار خاموش شود و جریان سوخت متوقف شود. نازل بنزین آیله برند مناسبی برای پمپ بنزین شماست.

3. نازل ادبلو

نازل ادبلو چیست؟ Nozzle Adblue دستی همه از مواد سازگار با اوره ساخته می شود. نازل دستی AdBlue با راندمان بالا به دلیل مقاومت جریان کم و عملکرد ارزان قیمت متمایز می شود. نازل خودکار دارای دستگاهی است که جریان را در صورت پر شدن مخزن متوقف می کند. 

AdBlue نام تجاری نوعی مایع اگزوز دیزل است. این مخلوطی از اوره و آب دیونیزه می شود. که در مخزن جداگانه ای از سوخت خودرو ذخیره می شود. هنگامی که موتور خودرو کار می کند، مقادیر کمی از AdBlue روی گاز خروجی اگزوز ریخته می شود. و NOx را به نیتروژن و آب تبدیل می کند.

نازل چیست؟ قیمت نازل پمپ بنزین- نازل بنزین آیله- نازل سوخت کشتی، نازل آب و روغن- نازل ادبلو

4. نازل کهاب

نازل کهاب چیست؟ با توجه به اهمیت روز افزون آلودگی هوا، طرح بازیافت بخار سوخت که در ایران با نام طرح کهاب می شناسیم، بیش از پیش مطرح می شود.

اما به طور خلاصه طرح کهاب شامل 3 مرحله است که مرحله دوم آن مربوط به جمع آوری بخار سوخت از درون باک خودرو­ها است. این مرحله به طور مستقیم با نازل پمپ بنزین در ارتباط است. و پمپ بنزینی که این طرح را اجرایی کند. باید از نازل با ویژگی­‌ های خاصی استفاده کند. تکنولوژی سیستم بازیافت بخار با توجه به سخت شدن استاندارد­ها در حال پیشرفت است.

اما به طور کلی نیاز است که نازل پمپ بنزین به صورت کامل به ورودی باک خودرو بچسبد. تا اجازه ندهد بخارات درون باک در محیط جایگاه سوخت پخش شوند. از طرف دیگر سیستمی لازم است تا بخار سوخت را از طریق نازل به مخزن انتقال دهد. انتهای خرطومی پلاستیکی که بر روی نازل متصل است. به دیواره‌­ی اطراف باک می­‌چسبد. بخار سوخت موجود در باک از مسیر جداگانه‌ ­ای در نازل به سمت دیسپنسر حرکت می­‌کند و از آن­جا به مخزن سوخت منتقل می­‌شوند.

نازل چیست؟ قیمت نازل پمپ بنزین- نازل بنزین آیله- نازل سوخت کشتی، نازل آب و روغن- نازل ادبلو

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت نازل پمپ بنزین- نازل بنزین آیله- نازل سوخت کشتی نازل سوخت هواپیما JP4، نازل آب و روغن و نازل ادبلو، با شرکت امداد گستر سوخت بادین تماس بگیرید.