لیتر شمار مکانیکی و دیجیتال

لیتر شمار مکانیکی و دیجیتال

لیتر شمار مکانیکی و دیجیتال، لیترشمار چیست؟ یک کنتور جریان برای اندازه گیری مقدار مایع است، که در طی فرآیند انتقال جابجا می شود. تمامی آن ها دارای صفحه نمایش بصری هستند. که می تواند مکانیکی یا دیجیتالی باشد. تا کاربر اندازه گیری را بخواند. کنتورهای جریان در انواع مختلفی از کاربرد های انتقال مایعات استفاده می شوند. بنابراین آن ها همیشه برای اندازه گیری مایعات استفاده می شوند، روش های کار با آن ها کمی متفاوت است.

لیتر شمار مکانیکی و دیجیتال چگونه کار می کند؟

این لیترشمار با داشتن یک جریان سنج تغذیه کننده ی دیسک تغذیه می شود. و در صورت تماس با دیسک خارج از مرکز، وارد ورودی کنتور می شود. این دیسک “در امتداد محور عمودی که دیسک در امتداد آن قرار دارد” تغذیه می کند. و در این شرایط نشان دهنده ی میزان مایعات موجود در کنتور است.

کنتور های سوخت دنده بیضی حداقل از دو چرخ دنده استفاده می کنند. که در زاویه های راست به یکدیگر چرخانده و یک تی شکل را ایجاد می کنند. دندان های دو دنده همیشه در وسط جریان سنج مشبک می شوند. تا اطمینان حاصل شود، که هیچ سیال از این نقطه عبور نمی کند. با فشار دادن مایع به چرخ دنده ها که باعث چرخش آن می شود. مایع موجود در محفظه اندازه گیری را به سمت خروجی متر حرکت می دهد.

با وقوع این اتفاق، با بسته شدن محفظه قبلی، مایع ورودی به ورودی به محفظه اندازه گیری دیگری که اکنون باز است. منتقل می شود. این چرخه با چرخش چرخ دنده ها ادامه می یابد. و سیال از طریق محفظه های متناوب اندازه گیری می شود. آهنربا ها در چرخ دنده های چرخان برای اندازه گیری جریان سیگنال را به سوئیچ نی نی الکتریکی منتقل می کنند.

یک جریان سنج توربین، عملکرد مکانیکی توربین را که در سیال اطراف یک محور می چرخد​​، به سرعت جریان تبدیل می کند. با تأثیر مایع بر پره های توربین، روتور را در حرکت می گذاریم، و هنگامی که به سرعت چرخش پایدار می رسد سرعت سیال متناسب است.

لیترشمار

انتخاب کنتور برای برنامه خود

از نظر سیستم سوخت گیری دیزل ، یک جریان سنج سوخت میزان سوخت را محاسبه می کند. تا کاربر بداند که چقدر آنها را داخل وسیله نقلیه توزیع کرده اند. این بسیار مشابه با کنتور AdBlue، است ، در حالی که از یک متر روغن گرمایش برای اندازه گیری مقدار کل روغن مصرفی توسط سیستم گرمایشی اضافه کاری استفاده می شود.

کنتورهای جریان می توانند در مایعاتی که برای استفاده با آن ها طراحی شده اند. و اینکه آیا دارای صفحه نمایش مکانیکی هستند یا صفحه نمایش دیجیتالی و باتری دارند ، متفاوت باشند. کنتورهای جریان سوخت نیز از نظر چگونگی اندازه گیری دقیق مایعات قابل پخش متفاوت هستند. برای آنکه کنتور به سطح دقت برسد. باید سرعت انتقال سیال در محدوده سرعت جریان سنج باشد.

جریان چگونه اندازه گیری می شود؟

بنابراین سرعت جریان عامل دیگری است که در آن شمارنده سوخت متفاوت است. میزان جریان معمولاً با لیتر در دقیقه اندازه گیری می شود ، مگر اینکه این یک کاربرد روغن گرمایش باشد که در آن مایعات بسیار کندتر مصرف می شود و در لیتر در ساعت اندازه گیری می شود. جریان سنج دیزل استاندارد تمایل دارد حداکثر دور دبی 120 لیتر در دقیقه باشد ، زیرا این سرعت کلی را که در آن سوخت گیری وسیله نقلیه رخ می دهد را تحت پوشش قرار می دهد. با این حال ، برای سیستم های جریان بالاتر مانند انتقال سوخت فله یا سوخت گیری تجهیزات بزرگ کارخانه ، کنتورهای دیزلی با سرعت جریان تا 500 لیتر در دقیقه اغلب مورد نیاز است.

پالس لیترشمار چگونه متفاوت است؟

یک پالس کنتور بسیار شبیه به یک جریان سنج سوخت عمل می کند. زیرا این سیستم در سیستمی است که مایعات را اندازه گیری می کند. با این حال ، به جای اینکه خواندن را روی صفحه نمایش بصری داشته باشد. در عوض پالس متر سیگنال های الکترونیکی (یا پالس) را به یک واحد گیرنده خارجی می فرستد.

معمولاً این لیترشمار طوری تنظیم می شوند. که یک پالس برای یک خواندن کاربر پسند معادل یک لیتر باشد. کنتورهای پالس برای زمانی که مقدار سوخت مورد نیاز توسط واحد شخص ثالث خوانده شود. ایده آل است  به عنوان مثال هنگام اتصال سیستم سوخت گیری به واحد مدیریت سوخت یا سیستم مدیریت ساختمان بزرگتر. روش دیگری که در آن از پالس کنتور استفاده می شود. این است که اگر صفحه نمایش بخواهد از جایی غیر از محل سوخت گیری ، به عنوان مثال دفتر مدیر ناوگان قابل خواندن باشد. در این موارد یک صفحه نمایش پالس از راه دور نیز لازم خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر لیتر شمار مکانیکی و دیجیتال با شرکت امداد گستر سوخت بادین تماس بگیرید.