نمایشگاه های بین المللی نفت و گاز

27poster
5694622
poster-final
iran-oilshow_Poster_Imb-732x1024

طرح کهاب الزامی شد

امداد-گستر-سوخت3

پمپ بنزین ها و جایگاه‌های سوخت ملزم به اجرای طرح کهاب هستند

آقای فرهاد عبدلله پور، مجری طرح کهاب شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، بر لزوم هماهنگی بین سازمان‌های متولی به منظور اجرای کامل طرح کهاب در جایگاه‌های سوخت و پمپ بنزین ها به خصوص شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها تاکید کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتی ایران، مجری طرح کهاب اذعان کرد: طبق مصوبه هیئت وزیران، تمامی پمپ بنزین ها و جایگاه‌های سوخت داخل کشور می‌بایست به‌منظور جلوگیری از انتشار بخار و هدر روی بنزین و سوخت مایع، طرح کهاب (که به منظور کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین صورت می گیرد) را بطور کامل اجرا کنند. آقای عبدلله پور تأکید کرد: از ابتدای مهرماه سال 99 همه جایگاه‌های تازه تأسیس و پمپ بنزین ها، تنها در صورتی که مجهز به تجهیزات کنترل و بازیافت بخار بنزین باشند، قابل بهره‌برداری خواهند بود، که این طرح با جدیت در حال اجرا و پیگیری است.

وی با اشاره به اهداف ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای صاحب نشان (برند) افزود، این شرکت‌ها دارای لایه‌های مهندسی و بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) هستند که آن‌ها را ملزم به انجام بازرسی‌های عادی از جایگاه‌های زیر پوشش می‌کند.

شرکت امداد گستر سوخت با رعایت تمامی استاندارد های بین المللی و تاییدیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، توانسته با بکار گیری مهندسین خبره و توانمند، در تهیه و تولید استیج 2 و 3 موفقیت های ارزشمندی را به ارمغان بیاورد. دستگاه بازیافت بخارات بنزین طرح کهاب با راندمان بالای بازیافت در هر نفتکش 32000 لیتری 50 لیتر و کاملا هوشمند با کنترل کننده پی ال سی زیمنس و دارای لول گیج الکترونیکی در این شرکت عرضه می شود. کیفیت بالا در ساخت، راندمان بالای برگشت بخارات، تحویل در کوتاهترین زمان ممکن، بازگشت سرمایه در کمترین زمان از مزیت های استیج 3 می باشد.

به گزارش تسنیم، طرح کهاب (کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین) شامل سه مرحله است که مرحله یک آن شامل لوله‌کشی از مخازن زیرزمینی تا محل تخلیه جایگاه‌های عرضه سوخت، در همه جایگاه‌های سراسر کشور اجرایی شده؛ مرحله دوم این طرح شامل بازیافت بخارات بنزین در خود جایگاه‌های عرضه سوخت و مرحله سه نیز شامل نصب دستگاه‌های استحصال بخارات بنزین در جایگاه‌هاست.